W wizualizacjach meblowych posiadamy wieloletnie doświadczenie. Dzięki takim firmom meblowym jak ABM udaje nam się je dodatkowo poszerzyć.

Współpracę podjęliśmy w 2019 roku.

Pomimo tego, iż dla ABM był to pierwszy projekt animacji 3D zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, które pozwoliło na kreatywne wykonanie wizualizacji i animacji 3D mebli.

Ale zacznijmy od początku…

ABM wchodzi na rynek z nowym, modułowym systemem ekspozycyjnym o nazwie AVENIR.  Inspirowany nowoczesną architekturą ekspozycyjny system mebli okazał się produktem idealnym do przedstawienia jego zalet w animacji meblowej 3D.  Przede wszystkim przez swój niepowtarzalny i zarazem prosty design. Klientowi zależało na tym, aby w animacji 3D ujęta była nie tylko modułowość tych mebli, ale również i ich uniwersalność. System meblowy przeznaczony w głównej mierze  do sklepów odzieżowych, okazał się mistrzowskim rozwiązaniem na innych płaszczyznach – w biurach, recepcjach czy  nawet    w domowych garderobach. Z takim produktem przygotowanie wizualizacji oraz animacji 3D staje się ciekawym przeżyciem dającym szerokie możliwości graficzne.  Animacje meblowe,   jak i wizualizacje produktowe są doskonałym rozwiązaniem dla przedstawienia pozytywnych cech danego przedmiotu.

Nowy system meblowy był  prezentowany na targach MAISON & OBJET w Paryżu we wrześniu 2019 roku. Przed Erynek3D stanęło zatem ciekawe zadanie – stworzenie animacji meblowej 3D i to takiej, która podbije serca na całym świecie. Utalentowana Pani projektantka Marta Niemyska – Grynasz z pracowni Grynasz Studio zaprojektowała  meble w ramach współpracy    w programie „Design to dobre dla MSP”. Po przedstawieniu nam przez Klienta  budżetu dla całego projektu, zaproponowaliśmy trzy scenariusze dla animacji 3D –  trzy nasze wizje. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam na przygotowanie różnych scenariuszy, tak aby Klient miał swobodę w wyborze.  Po zaakceptowaniu jednego scenariusza rozpoczęliśmy produkcję animacji 3D.  Klient dostarczył katalog firmowy oraz modele 3D do  delikatnej obróbki graficznej.  Przygotowaliśmy animację 3D, która przedstawia system meblowy w różnych aranżacjach. Na bazie animacji powstały także wizualizacje 3D.  Ważnym aspektem było to, aby meble były dość widoczne w każdej scenerii.

Przy końcowych pracach nad animacją 3D, nasze biuro w Krakowie odwiedziły dwie Panie projektantki z ABM, dzięki którym cała animacja 3D nabrała innego wymiaru – Panie położyły przysłowiową wisienkę na torcie. Po ponad miesięcznej współpracy – animacja 3D o długości 1:38 bez problemów została zaakceptowana przez Klienta.

System AVENIR stał się hitem na całym świecie. Modułowy system ekspozycyjny  wyprodukowany przez ABM zyskuje sławę oraz wiele odznaczeń  miedzy innymi: nagrodę Meble Plus – Produkt Roku 2020, czy też Diament Meblarstwa 2020.

Gratulujemy firmie ABM tak wielkiego sukcesu i cieszymy się, że mogliśmy się do niego przyczynić poprzez zaprezentowanie systemu mebli w różnych sceneriach. Aktualnie animacje meblowe,  jak i wizualizacje produktowe są  silnym silnikiem reklamowym, a sukcesy naszych Klientów są tego dowodem.