Wizualizacja mebli 3D na białym tle

Wizualizacja 3D na białym tle ma za zadanie zwrócić uwagę Klienta na produkt. Na takiej grafice nie występują dodatkowe meble czy inne przedmioty. Zazwyczaj kolor tła jest biały, ale nie ma przeszkód, żeby był to inny kolor. Bardzo często samo tło produktu nie jest „płaskie”. Można na nim umieścić cienie, przez co grafika wygląda dużo atrakcyjniej.

Za pomocą takich wizualizacji można przedstawić dosłownie każdy produkt. Takie grafiki świetnie się sprawdzą w sklepach internetowych czy serwisach ogłoszeniowych. Dobrze będą również wyglądać w mediach społecznościowych.

Wizualizacja mebli 3D bez tła

Przy tworzeniu materiałów marketingowych bardzo często pojawiają się problemy. Jednym z nich jest brak możliwości idealnego wycięcia produktu ze zdjęcia. Krawędzie są wtedy poszarpane, a dodatkowo mogą występować białe poświaty. W celu uniknięcia takiej sytuacji świetną opcją będzie skorzystanie z dobrodziejstw, jakie daje grafika 3D.

Wizualizacje 3D bez tła są bardzo uniwersalne. Można nimi dowolnie manipulować i tworzyć z nich materiały marketingowe w najbardziej odpowiadający nam sposób. Nie ma przeszkód, aby później takie grafiki przerobić na wizualizacje 3D na białym tle lub w aranżacji.

Wizualizacja obracana 360º

Jest to najlepsza wizualizacja, dzięki której można pokazać Klientowi produkt w całości. Możliwość jej obracania to niezwykle atrakcyjny aspekt. Duża część społeczeństwa, szukając produktu dla siebie, lubi kiedy na stronie internetowej znajduje się coś innego niż zwykły obraz.

Taką wizualizację można dowolnie przybliżać i oddalać. W tym przypadku dobrze się sprawdzi także dodanie opisów do konkretnych części mebla i opisanie w nich materiału czy możliwości regulacji.

Warianty kolorystyczne

Pokazanie produktu we wszystkich wersjach kolorystycznych jakie mamy w ofercie może wydawać się bardzo kosztowne. W przypadku sesji fotograficznych cena rzeczywiście może być duża, ale jeśli chodzi o wizualizacje 3D, te koszty są niewielkie. 

Ustawienie oraz oświetlenie każdego produktu może być identyczne, a ujęcia powtarzalne. Dodatkowo w każdej chwili można wrócić do projektu, nawet po długim czasie. Bez problemu można wtedy dodać nowe warianty.

Wizualizacja mebli w aranżacji

Umieszczenie produktu w scenerii ma wiele zalet. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny Klient zdecyduje się na zakup tego konkretnego produktu, ponieważ spodoba mu się cała aranżacja. Dodatkowo, tworząc scenerię, możemy umieścić w niej wszystko. Na przykład meble, które idealnie pasują do naszego produktu. Nie musimy ich posiadać fizycznie.

Atutem takich wizualizacji jest możliwość ich zastosowania w późniejszym czasie do innych produktów. Na przykład, kiedy kolekcja mebli zostanie poszerzona o kolejne produkty, można wykorzystać tą samą aranżację do stworzenia ich wizualizacji. Dodatkowo, jeśli chcemy mieć konkretny produkt w kilku sceneriach, łatwiejszą, a zarazem tańszą opcją niż profesjonalne sesje zdjęciowe jest grafika 3D.

Detale na wizualizacjach mebli

Dla wielu osób detale są najważniejszą częścią produktu. Po co wizualizacja krzesła, które na pierwszy rzut oka wygląda przeciętnie? Po to właśnie, żeby pokazać jego detale.

 Ten produkt, który w pierwszej chwili wygląda jak najzwyklejsze krzesło, może mieć niezwykłe szczegóły. Na przykład rzeźbione nogi czy wyjątkowy materiał. Jest to idealna opcja dla wszystkich, którzy specjalizują się w tworzeniu produktów, których zaletami są ciekawe detale czy innowacyjność wykonania jakiegoś elementu.

Model 3D mebla

Modele 3D mebli najczęściej są wykorzystywane przez architektów, którzy używają ich do tworzenia projektów wnętrz. Najczęściej kupują je właśnie u producentów mebli, którzy zazwyczaj udostępniają takie modele za darmo. Firmy, które korzystają z tego rozwiązania, to liderzy w branży. Architekt, udostępniając projekt, tworzy reklamę mebli, których modele zostały w nim zastosowane. Jest to bardzo opłacalna opcja, szczególnie kiedy oprócz modeli, producent zleci także stworzenie całych wizualizacji.

Jesteśmy w stanie stworzyć modele w różnych formatach oraz dostosowane do wielu programów.

Instrukcje obsługi/montażu

Z reguły meble kupuje się jeszcze niezłożone. Najczęściej ich składaniem zajmuje się osoba, która je nabyła. W większości przypadków są one zapakowane w karton, a do nich dołączona jest instrukcja montażu w formie tekstowej, na najzwyklejszym papierze. Nie oszukujmy się – taki sposób jej przedstawienia zniechęca wiele osób, a co za tym idzie, instrukcja montażu czy obsługi pozostaje niewykorzystana. Świetnym pomysłem jest zastosowanie grafiki 3D do jej stworzenia. 

Instrukcja w formie graficznej dużo bardziej zachęci klienta do złożenia produktu za jej pomocą. A co wiadomo nie od dziś – najbardziej w cenie są rzeczy innowacyjne. W tym wypadku chodzi o instrukcję montażu/obsługi w postaci animacji 3D. Dzięki pomocy w takiej formie dużo łatwiej jest zrozumieć co i jak zrobić.