Instrukcja montażu 3D/Instrukcja obsługi 3D

Graficznie zobrazowane informacje mają największą szansę na zrozumienie przez odbiorców.

Instrukcja, którą otrzymujemy, często jest skomplikowana i trudna do odczytania, przez co powoduje frustrację. Wizualne przedstawianie instrukcji montażu produktów ma szansę wyprzedzić pytania Klientów oraz umożliwić im sprawne i szybkie działanie.

Aktualnie prawie nikt nie ma czasu na to, aby marnować go na czytanie długich i złożonych opracowań. Żyjemy szybko, więc takie czynności jak montaż produktu powinny być przejrzyste i nieskomplikowane. Z pomocą przychodzi nam instrukcja obsługi 3D – nowoczesne rozwiązanie w formie graficznej, które pokochają Klienci.

Instrukcje w formie wizualizacji tworzone są głównie z myślą o możliwościach samodzielnego wykonywania różnego rodzaju czynności, jak na przykład montaż rolety, ułożenie klocków czy na przykład uruchomienie jakiegoś sprzętu.

GALERIA

CZAS REALIZACJI

Czas realizacji zlecenia jest uzależniony od zakresu pracy oraz materiałów wyjściowych przesłanych przez Klienta. Standardowy czas dla instrukcji graficznych 3D to od 15 do 25 dni roboczych.

ZAGADNIENIA

Szerokie możliwości grafiki 3D przekładają się nie tylko na korzyści dla firm korzystających z materiałów wykonanych w takiej formie. Duże znaczenie mają także dla odbiorców, którzy zdecydowanie bardziej doceniają graficzne wyjaśnienie kwestii, na którą nie chcą poświęcić zbyt dużo czasu.

 

Pracę zaczynamy od wymodelowania produktu. Po wykonaniu tej czynności przystępujemy do tworzenia instrukcji montażu w formie graficznej, bazując na opisach i tekstach otrzymanych od Klienta.  Dzięki możliwości pracy z produktem przestrzennym unikamy popełniania ewentualnych błędów, możliwych przy pracy z niezbyt przejrzystymi i płaskimi formami dwuwymiarowymi. W przeciwieństwie do klasycznej wersji, ta trójwymiarowa jest przystępna i czytelna dla każdego.

Finalnie materiał jest przejrzysty, a zarazem łatwy do rozpowszechniania i użytkowania.

 

Podczas tworzenia instrukcji niezbędna jest współpraca ze zleceniodawcą. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań jest kluczem do tego, aby efekt końcowy spełniał wszelkie oczekiwania.

Instrukcja może być użyta w katalogach czy zostać wydrukowana. Wersja online zawsze będzie czekać na użytkowników na stronie internetowej, na której będzie dostępna w każdej chwili. Przedstawiona w zachęcający i miły dla oka sposób, będzie generować więcej wejść, co potencjalnie zwiększa możliwość zainteresowania odbiorców innymi produktami dostępnymi na stronie.