Showreel – najlepsze wizualizacje i animacje​

Czym właściwie jest showreel?
W branży grafiki 3D, showreel, to krótki filmik będący zlepkiem najlepszych i najciekawszych fragmentów realizacji z zakresu wizualizacji i animacji 3D. To nic innego jak portfolio graficzne.

Nasz showreel uaktualniany jest co rok o wizualizacje, którymi chcemy się pochwalić.

Mając na uwadze tworzenie tak ważnego materiału promocyjnego, wiedzieliśmy, że nie może w nim zabraknąć reprezentacyjnych wizualizacji jak i animacji w scenach produktowych i w aranżacjach, animacji reklamowych, animacji logo, ujęć z drona, widoków 360 i wielu innych.

Dla kogo grafika 3D?

Chcąc poszerzyć grono odbiorców oraz ugruntować swoją pozycję na rynku, firmy skupiają się na prezentowaniu swojej oferty w środowisku internetowym.

Inwestycja w technologiczne formy cyfrowego przekazu w postaci wizualizacji lub animacji 3D,  to szansa na wdrożenie w życie kreatywnych pomysłów reklamowych oraz  właściwe zaprezentowanie istniejącej, bądź planowanej oferty, zanim rozpocznie się ekspansja produktu na rynku.

Pomaga to przedsiębiorstwom z różnych branż (czy to branża meblowa, czy deweloperska) wybić się spośród konkurencji. Taka forma prezentacji z pewnością przyciąga uwagę, pokaże profesjonalne, nowoczesne i rozwojowe podejście danej firmy.

Animacja i wizualizacja 3D - źródło innowacji, generator emocji

W dużym skrócie animacja 3D polega na tworzeniu ruchomych obrazów w trójwymiarowym środowisku cyfrowym. Wizualizacja jest jej statyczną, nieco prostszą w wykonaniu formą.
Dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy technologicznych animacje trójwymiarowe oraz wizualizacje 3D stają się podstawą w tworzeniu profesjonalnych materiałów marketingowych.

Zaletą grafiki 3D jest brak ograniczeń dający możliwości nie tylko wykreowania produktów już istniejących, ale także będących dopiero w fazie projektu. Daje to niezaprzeczalną przewagę nad filmem i fotografią.
Właśnie dlatego cyfrowe wizualizacje i animacje cieszą się tak dużym zainteresowaniem w branży deweloperskiej, architektonicznej, meblarskiej, okiennej, przemysłowej, medycznej oraz wielu, wielu innych.

Warto nadmienić, że Polska jest w światowej czołówce jeśli chodzi o produkcję i eksport mebli oraz profili okiennych. Ciągły rozwój sprawia, że nasi rodzimi producenci coraz częściej starają się wychodzić z ofertą na oraz poza Europę.

Lata spędzone w trójwymiarze

Tworząc prezentowany materiał, za nadrzędny cel obraliśmy sobie zaprezentowanie najbardziej wyselekcjonowanych dokonań i zrealizowanych projektów oraz wybór najbardziej wartościowych materiałów graficznych.  Było to nie lada wyzwanie biorąc pod uwagę ogrom prac wykonanych dla wielu branż.

Mamy świadomość , że showreel, to „must have” wizerunku, ponieważ era płaskich i nieruchomych obrazów minęła bezpowrotnie. Wiemy także, że wraz z rozwojem technologii, graficzne portfolio stanowi klucz do rozpoznawalności studia graficznego pełniąc funkcję multimedialnej wizytówki.

Oczekiwania ewoluują wraz z technologią. Ludzie powierzając firmie wykonanie materiałów marketingowych, chcą mieć pewność, że trafili w najlepsze ręce, a finalny produkt spełni najśmielsze oczekiwania.

Mamy więc świadomość, że odpowiednio zaprezentowana kompilacja najlepszych realizacji wykonanych dzięki najnowszym osiągnięciom grafiki trójwymiarowej, to nieodzowna podstawa istnienia w branży grafiki 3D.

Naszym nadrzędnym celem jest atrakcyjne pokazanie pomysłu, idei i innowacji produktów. Generowanie trójwymiarowych, realistycznych materiałów marketingowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, to nasza mocna strona, a zadowoleni i powracający do nas Klienci to reklama, która sama się tworzy.