Animacje techniczne/montażowe

Tradycyjne instrukcje obsługi oraz poradniki powoli odchodzą w zapomnienie.

Potrzeba tworzenia animacji technicznych, to odpowiedź na ciągle zmieniające się i rosnące wymagania społeczeństwa.

Czy wiesz, że około 60% z nas w ogóle nie czyta instrukcji obsługi?

Znaczny odsetek użytkowników jest bardziej skłonny do obejrzenia animacji technicznej 3D na YouTube, niż do zapoznania się z instrukcją w formie pisemnej – papierowej.

Coraz więcej osób oczekuje od firm rozwiązań, które w jasny i rzetelny sposób wyjaśnią funkcjonowanie i użytkowanie danego produktu czy usługi.

Animacja montażowa czy instruktażowa w 3D, w przejrzysty sposób pokazuje jak można coś złożyć czy zamontować, ale także pozwala zrozumieć działanie produktu lub maszyny. Umożliwia także potencjalnemu Klientowi dostrzeżenie szczegółów konstrukcji oraz poznanie materiałów, z których wykonane jest urządzenie, a także jego zalet, cech charakterystycznych i sposobu działania. Dzięki scenie produktowej (białe tło), w której jest wykonywana, uwaga odbiorcy nie jest niczym rozpraszana. Materiał pokazujący poszczególne etapy składania czy montowania przedmiotu lub przebiegu danego procesu jest znacznie łatwiejszy w odbiorze.

GALERIA

CZAS REALIZACJI

Czas realizacji zlecenia jest uzależniony od zakresu pracy oraz materiałów wyjściowych, przesłanych przez Klienta. Standardowy czas dla animacji technicznych, montażowych oraz instruktażowych to od 15 do 35 dni roboczych.

ZAGADNIENIA

Wykorzystując instrukcje w formie animacji 3D przy prezentacji produktu lub usługi, nie tylko zyskujemy przewagę nad konkurencją, ale także pomagamy Klientom oraz pokazujemy swoje zaangażowanie, a przy okazji świetnie promujemy sam produkt. Wszystko to eskaluje szanse, że Klient zainwestuje w sprzęt proponowany przez daną firmę lub skorzysta ze świadczonych usług.

Wszyscy żyjemy w ciągłym biegu, więc tworząc krótką, atrakcyjną animację instruktażową, przedstawiającą etapy montażu produktu, możemy odpowiedzieć na potrzebę ogromnej grupy Klientów. Należą do niej między innymi ci, którzy nie mają czasu, ani ochoty na czytanie, ale bardzo chętnie zapoznają się z efektowną animacją.

Co jednak najważniejsze, animacja 3D nie zginie pod stertą innych, papierowych instrukcji – jest zawsze dostępna i może posłużyć przez lata.

Można zyskać wiele korzyści prezentując w krótkim, kilkuminutowym filmie rozwiązania, które mogą być skomplikowane dla odbiorców. Firmy publikujące animacje techniczne, odnotowują znacznie wyższe zyski, a wszystko dzięki temu, że ich filmy powstają z myślą o przysłowiowym, statystycznym Kowalskim, są przejrzyste i proste w zrozumieniu.

Każda animacja techniczna jest zapisywana w formacie MP4 w rozdzielczości Full HD czyli 1920×1280 pixeli, dzięki czemu jest zgodna ze standardami wszystkich serwisów internetowych. Świetnie będzie się także prezentować na ekranach telewizorów.